Jak napisać konspekt pracy magisterskiej?

Wybrałeś lub wybrałaś już temat magisterski, ale nie wiesz, jak zabrać się za dalszą pracę? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi! Dowiedz się, jak przygotować konspekt pracy magisterskiej oraz jak napisać plan pracy magisterskiej. Dzięki temu cały proces z pewnością pójdzie Ci dużo szybciej, a finalny tekst będzie bardziej merytoryczny.

Czym jest konspekt pracy dyplomowej?

Zanim przejdziemy do konspektu, warto powrócić jeszcze do samego tematu pracy magisterskiej. Z pewnością miałeś jakiś powód, dla którego wybrałeś właśnie taki, a nie inny problem badawczy. Już na tym etapie powinieneś więc lub powinnaś mieć jakieś pojęcie o tym, o czym będzie Twoja magisterka. Niekoniecznie musisz wiedzieć, co będzie w jakim rozdziale, jednak w tym momencie przyda Ci się wiedza jak napisać konspekt pracy magisterskiej. Pamiętaj bowiem, że sam wybór tematu nie jest taki prosty. Po pierwsze, musisz przedstawić go promotorowi. Po drugie, musisz uargumentować swoją decyzję, a najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest właśnie przedstawienie konspektu. Przykład? Konspekt pracy magisterskiej to bardzo ogólny szkic dokumentu, dzięki któremu wskażesz mniej i bardziej istotne elementy Twojego dyplomu. Pozwoli Ci też określić, czy praca będzie stricte teoretyczna, czy też może będzie poszerzona o badania. W konspekcie możesz tak naprawdę zawrzeć wszystko – to na tym poziomie ustalisz z promotorem bardziej ogólny kształt magisterki!

Jak poprawnie napisać konspekt pracy magisterskiej?

Wiesz już, że konspekt to istotna sprawa. Jednak jak napisać konspekt pracy magisterskiej? Po pierwsze – i nie będzie to raczej żadnym zaskoczeniem – wypisz tematy, na których chcesz się skupić podczas pisania. Dlaczego tematy? Cóż, jeśli masz więcej pomysłów niż jeden, warto je ze sobą porównać. Następnie możesz skupić się na tym, aby sprawdzić dostępność potrzebnych Ci źródeł. Pozwoli Ci to ocenić, czy dany temat jest popularny, czy może mniej, ale także zbierzesz już materiały, z których zrobisz wstępną bibliografię. Następny będzie plan pracy, ale o tym, jak napisać plan pracy magisterskiej dowiesz się z następnego akapitu. Na koniec ustal konkretny cel pracy, podaj hipotezę, problem badawczy oraz metodę badań.

Jak napisać konspekt pracy magisterskiej

Konspekt a plan pracy magisterskiej – jakie są różnice?

Najważniejsza informacja, którą powinieneś i powinnaś przyswoić jest taka, że konspekt i plan to nie to samo – plan jest bowiem częścią konspektu. Warto też wiedzieć, że o tym, jak napisać plan pracy magisterskiej lepiej nie decydować samemu. Uczelnie najczęściej mają bowiem ustalone zasady co do tego oraz innych aspektów dyplomu. Nie zapomnij także ustalić kilku rzeczy ze swoim promotorem – między innymi tego, ile stron będzie liczyć praca. Przejdźmy jednak do tego, jak napisać plan pracy magisterskiej. Dzięki temu, że w konspekcie określiłeś lub określiłaś już cel, teraz możesz wyszczególnić konkretne problemy, które będziesz opisywać i podzielić je na rozdziały główne. Jeśli Twoja praca ma charakter badawczy, w planie rozpisz również swoją grupę badawczą, metody badań, etc. Na tym etapie możesz też przygotować już konkretne słowa kluczowe, które przypiszesz do rozdziałów. Będzie to przydatne podczas przesyłania magisterki do Archiwum Prac Dyplomowych.

Co zawiera konspekt pracy magisterskiej?

Jeśli zależy Ci na tym, aby zobaczyć przykład konspektu pracy magisterskiej, koniecznie sprawdź stronę uczelni, nie zapomnij też pojawić się na seminarium dyplomowym, gdzie temat na pewno zostanie omówiony. Jeśli jednak masz problem ze przygotowaniem konspektu lub znalezieniem źródeł, możesz zgłosić się do zespołu PomocWPisaniu.pl! Zatrudniamy specjalistów z różnych dziedzin, dzięki którym szybko otrzymasz potrzebne materiały. Chętnie wykonamy też dla Ciebie usługę pisania pracy magisterskiej lub prześlemy przykładowe prace z zakresu Twojego tematu. Nie martw się o to, jak napisać konspekt pracy magisterskiej – skorzystaj z naszych usług i ciesz się profesjonalną, rzetelną i terminową realizacją zlecenia!

 

Podziel się tym

Dodaj komentarz