Praca licencjacka – ile stron?

W końcu nadszedł ten czas, kiedy zbliżasz się do ukończenia studiów pierwszego stopnia. Tak samo jak w przypadku studiów inżynierskich, ten etap edukacji wyższej kończy się złożeniem pracy dyplomowej oraz egzaminem dyplomowym. Z pewnością zastanawiasz się, ile stron ma mieć praca licencjacka. Oto odpowiedzi na Twoje pytania!

Jak długa powinna być praca licencjacka?

Masz już promotora, wybrany temat, a teraz pozostało tylko zabrać się za pisanie? Oczywistym jest, że na pewno interesuje Cię kwestia, ile stron ma mieć praca licencjacka. Pomimo tego, że może Ci się wydawać, że będzie to koszmarna ilość stron, tego typu dokument powinien liczyć od 40 do 60 stron – nie jest to więc wcale dużo! Wiele jednak zależy od promotora oraz stworzonych przez uczelnię wytycznych. Jeśli Twoja praca będzie merytoryczna i dobrze napisana, często wystarczy nawet i 30 stron (bez bibliografii). Oczywiście, może się zdarzyć, że uczelniany opiekun będzie wymagał więcej – warto jednak pamiętać, że jeśli w treści będziesz powoływał się na różnego rodzaju wykresy, tabele, obrazy, które umieścisz w dokumencie jako źródło, nawet nie zauważysz, kiedy osiągniesz wymaganą liczbę stron. Pamiętaj więc o tym, że aby znaleźć odpowiedź na pytanie “praca licencjacka ile stron 2022”, koniecznie zerknij na stronę internetową wydziału. Dzięki temu będziesz w stu procentach pewny lub pewna, jaką objętość ma mieć dokument. Nikt w końcu nie chce dopisywać treści po oddaniu ostatniego rozdziału, kiedy licencjat jest już gotowy.

Ile stron ma część teoretyczna pracy licencjackiej?

Kiedy już wiesz, ile stron ma mieć praca licencjacka, możesz pomyśleć nad jej planem. Pomoże Ci to w późniejszym pisaniu, łatwiej też będzie Ci zebrać odpowiednie źródła. Dużo zależy również od wybranego przez Ciebie tematu – cała praca dyplomowa może być teoretyczna, ale może też mieć część badawczą. Zacznijmy od tego, ile stron praca licencjacka powinna mieć w tej pierwszej części. Są oczywiście różne metody. Dokument możesz podzielić na dwa rozdziały, trzy, a jeśli Twój licencjat będzie miał 50 stron lub więcej, nawet na 4 lub 5. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej struktury – musisz zadbać o wstęp, czyli wprowadzenie do tematu, a także o zakończenie, czyli podsumowanie wniosków i części praktycznej. Zastanów się też, czy część teoretyczna jest bardzo istotna, czy może lepiej poświęcić więcej stron na badania, takie jak omówienie przeprowadzonych ankiet. Dzięki takiemu podejściu z pewnością zrobisz dobre wrażenie na promotorze lub promotorce, co znacznie ułatwi współpracę podczas pisania licencjatu.

Praca licencjacka - ile stron

Ile stron ma część praktyczna pracy licencjackiej?

Kwestia tego, ile stron musi mieć praca licencjacka, zależy od wielu czynników. Jak już zostało wspomniane wcześniej, jeśli Twój licencjat dzieli się na część teoretyczną i praktyczną, koniecznie zastanów się, jaki powinien być procentowy stosunek tych rozdziałów. Nie warto rozpisywać się w części teoretycznej tylko po to, aby zgadzała się liczba stron. Promotor od razu każe Ci to poprawić, ze względu na brak merytoryki. Pamiętaj też o tym, że rozdziały możesz dzielić na podrozdziały, co bardzo dobrze uporządkuje Twój tok myślenia, a przede wszystkim sprawi, że pracę będzie się dobrze czytać. O tym, ile stron praca licencjacka powinna mieć w części praktycznej można więc powiedzieć, że od 10 do 16. Opis przeprowadzonych badań, zaprezentowanie wyników oraz wnioski będą bardzo istotne, koniecznie więc poświęć tym aspektom odpowiednią ilość miejsca. Pamiętaj też, że do objętości nie wlicza się strony tytułowej, spisu treści, bibliografii oraz innych załączników. To, ile stron praca licencjacka będzie finalnie mieć, nie jest też przedmiotem oceny. Jeśli więc Twoi znajomi prześcigają się w licytacjach ile każdy z nich już napisał, nie przejmuj się tym – skup się na merytoryce, a finalnie oddasz pracę wcześniej niż oni.

Ile znaków ma mieć praca licencjacka?

W wyszukiwarkę Google wpisałeś lub wpisałaś już hasło “praca licencjacka ile stron 2022”, a teraz zastanawiasz się, ile znaków ze spacjami powinien mieć dokument? Jak już zostało wspomniane, zwykle wymaganych jest około 40-60 stron, co w przeliczeniu na znaki wynosi od 48 do 72 tysięcy znaków. Co jednak w sytuacji, kiedy masz za mało treści, musisz wprowadzić znaczne poprawki lub po prostu brakuje Ci czasu, aby poszukać odpowiednich źródeł? W takich przypadkach zapraszamy do skorzystania z naszych usług! PomocWPisaniu.pl oferuje różne usługi, dzięki którym szybko zapomnisz o stresie związanym ze studiami. Pisanie prac licencjackich to nasza specjalność! Nasi specjaliści oraz redaktorzy wyróżniają się bardzo dużą znajomością różnych dziedzin, sprawdzamy również licencjaty pisane w obcych językach.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Podziel się tym

Dodaj komentarz