Pielęgniarstwo to jeden z trudniejszych kierunków, w znacznym stopniu powiązany z medycyną, ale także opieką nad ludźmi i nabywaniem kompetencji społecznych. Studia magisterskie z zakresu pielęgniarstwa, czyli studia II stopnia, trwają dwa lata (4 semestry) i kończą się obroną pracy dyplomowej. Jak napisać pracę magisterską z pielęgniarstwa i jaki temat wybrać?
Tematy prac magisterskich – pielęgniarstwo wymaga połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznej
Pierwszym krokiem do stworzenia pracy magisterskiej z zakresu pielęgniarstwa jest wybór odpowiedniego tematu. Spore znaczenie ma skonstruowanie takiej problematyki pracy, która jest odpowiedzią na współczesne wyzwania i problemy, a jednocześnie jest akceptowana przez promotora. Tematy prac magisterskich (pielęgniarstwo) mogą koncentrować się na opiece nad konkretną grupą chorych (na przykład z nadciśnieniem, żółtaczką, po przeszczepie nerki), istotą działań pielęgniarskich w danej chorobie lub po wydarzeniu (takim jak zawał lub wypadek), a także sposobami pomocy w różnych zaburzeniach. Przykładowe prace magisterskie (pielęgniarstwo) zwykle koncentrują się na konkretnych problemach pacjentów, rozwiązywaniu trudności, a także implikacjach praktycznych. Tworzenie pracy dyplomowej jest zwykle sporym wyzwaniem, jednak możliwe jest napisanie naprawdę ciekawej części teoretycznej i przeprowadzenie interesujących badań. Zwykle spore znaczenie mają także wnioski praktyczne i podsumowanie pracy.
Prace magisterskie pielęgniarstwo – jak pisać?
Praca magisterskie (pielęgniarstwo) opierają się przede wszystkim na wiedzy, doświadczeniach zawodowych (z praktyk, stażów), a także przeprowadzonych badaniach. W przypadku pracy dyplomowej na tym kierunku, spore znaczenie ma również metodologia oraz badania. Zwykle wykorzystywane są metody ilościowe takie jak ankiety i kwestionariusze, ale czasami także metody jakościowe (wywiady, obserwacje). Ankieta do pracy magisterskiej pielęgniarstwo powinna zawierać pytania zrozumiałe dla pacjentów i dopasowane do ich stanu zdrowia. Każda praca magisterska (pielęgniarstwo) musi zawierać konkretną wiedzę i metaanalizę badań, które dotychczas powstały. Zdarza się, że praca magisterska (pielęgniarstwo) jest tylko teoretyczna, jednak zwykle promotorzy podchodzą negatywnie do takich pomysłów. W końcu tytuł magistra zobowiązuje do posiadania odpowiednich kompetencji i chęci do polepszania sytuacji pacjentów w Polsce. Właśnie dlatego najlepiej wybrać temat praktyczny, oparty na przykład na własnych badaniach kwestionariuszowych. Przykładowo w sytuacji, gdy student chce zająć się tematem profilaktyki raka piersi, to nie powinien tylko opisywać sposobów zapobiegania chorobie, ale przeprowadzić badania wśród grupy kobiet, które chcą obronić się przed rakiem piersi. Zamiast ankiet student może również przeprowadzić wywiady w grupie osób badanych. Wszystko zależy od celu pracy, hipotezy oraz problemów badawczych.
Przykładowe prace magisterskie pielęgniarstwo – specjaliści pomogą w przygotowaniu pracy dyplomowej
Studenci często zastanawiają się nad tym, jak stworzyć pracę magisterską i co w niej zawrzeć. W takiej sytuacji najczęściej wpisują w wyszukiwarkę takie hasła jak „praca magisterska przykład pielęgniarstwo”, „praca magisterska pielęgniarstwo tematy”. W rzeczywistości korzystanie z gotowych konspektów i przykładowych prac nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może to skutkować plagiatem, a tym samym brakiem możliwości obrony swojego dyplomu. Znacznie lepszą opcją jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów, którzy mają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pisanie prac magisterskich z zakresu pielęgniarstwa, a także tworzenie części metodologicznej i korekta całych tekstów, to doskonałe rozwiązanie, skrojone na miarę i stworzone specjalnie dla zabieganych studentów. Zwykle w czasie ostatniego roku studiów pielęgniarstwa konieczna jest praca lub chodzenie na praktyki oraz staże, czego konsekwencją jest brak czasu. Jeśli poszukujecie Państwo pomocy w zakresie pisania prac i przeprowadzaniu badań, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.