Jak powinna wyglądać praca licencjacka?

W końcu nadszedł ten czas – ostatni rok studiów! Oprócz typowej sesji, czeka Cię również pisanie pracy dyplomowej. Na szczęście dwa ostatnie semestry zwykle nie obfitują w dużą liczbę zajęć, aby studenci mogli w pełni skupić się na najważniejszym: pisaniu pracy licencjackiej. Przed Tobą ostateczny wybór tematu, stworzenie planu oraz zebranie źródeł, a także obrona dyplomu. Z pewnością więc zastanawiasz się nad tym, jak powinna wyglądać praca licencjacka. Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Jak powinna wyglądać praca licencjacka?

To, jak ma wyglądać praca licencjacka jest właściwie zależne od Twojej uczelni, promotora, ale też tematu (zwłaszcza, jeśli wybrałeś projekt zamiast pracy pisemnej). Ważne jest więc, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Jak możesz to zrobić? Po pierwsze – pytaj promotora! Zdecydowanie zawsze powinien to być Twój pierwszy krok, jeśli nie masz wiedzy w danej kwestii. Po drugie, nie trać głowy, kiedy promotor nie odpisuje – jest jeszcze wiele innych opcji. Sprawdź stronę kierunku lub uczelni, tam z pewnością znajdziesz wytyczne co do tego, jak stosować przypisy, ile stron powinien mieć tekst oraz odpowiedzi na inne pytania, których właśnie poszukujesz. Wygląd pracy licencjackiej dotyczy również zewnętrznej części. Tutaj również należy upewnić się co do zasad u promotora – niektórzy mogą bowiem wymagać twardej oprawy, a innym wystarczy bindowanie. Także liczba kopii jest do uzgodnienia, na pewno jednak będziesz musiał lub musiała dostarczyć wydruk do recenzenta.
 
Jak powinna wyglądać praca licencjacka

Jak powinna wyglądać pierwsza strona pracy licencjackiej?

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak ma wyglądać praca licencjacka, musisz też pamiętać o stronie tytułowej. W tym przypadku pewne elementy zawsze będą stałe, z pewnością więc pojawią się tam: nazwa uczelni, nazwa wydziału, Twoje imię i nazwisko, numer indeksu, wyśrodkowany tytuł pracy licencjackiej, kierunek i specjalność, tytuł oraz imię i nazwisko promotora, a także miasto, rok złożenia pracy i jej obrony. Dbając o wygląd pracy licencjackiej, zwróć jednak uwagę na wymagania uczelni co do rozmiaru czcionek, rozmieszczenia poszczególnych elementów oraz wyrównania (do prawej, do lewej, do środka). Może się też zdarzyć, że niektóre informacje mają być pogrubione lub zapisane kursywą. Standardowo w dokumentach używa się czcionki Times New Roman z interlinią 1,5. Zadbaj o to, aby dokładnie zastosować się do ustalonych przez uczelnię reguł. Nie wklejaj na stronę tytułową loga uczelni, nie dodawaj tam zdjęć, pamiętaj o poprawności językowej. Jeśli czegoś nie wiesz, koniecznie sprawdź zasady pisowni w sieci – przykładowo, w nazwach kierunku tylko pierwsza litera będzie wielka, nazwiska należy odmieniać, upewnij się też, że poprawnie zapisałeś lub zapisałaś wszystkie skrótowce. Co jeszcze musisz wiedzieć o tym, jak powinna wyglądać praca licencjacka? Ważna jest jedna zasada w kwestii tego, czego nie robić: na pierwszej stronie nie może się znaleźć numeracja stron.
 

Zasady realizacji pracy licencjackiej

O tym, jak ma wyglądać praca licencjacka z pewnością dowiedziałeś lub dowiedziałaś się już sporo. Co jednak, jeśli nie masz czasu zadbać o edycję treści, odpowiednią bibliografię oraz poprawność językową? W takiej sytuacji zawsze możesz się zwrócić do specjalistów z firmy PomocWPisaniu.pl. Dzięki naszej pomocy Twoja praca licencjacka z pewnością zyska na jakości! Zatrudnieni specjaliści z różnych dziedzin sprawdzą tekst pod względem merytorycznym, a redaktorzy dokonają edycji. Wygląd pracy licencjackiej ma duże znaczenie dla oceny – dobrze wstawione odsyłacze oraz przypisy, a także noty biograficzne z pewnością zostaną docenione przez promotora i recenzenta. Różne sytuacje mogą się zdarzyć na drodze do uzyskania tytułu licencjata, nie warto jednak odkładać pisania prac licencjackich i ukończenia studiów na później. Aby do tego nie dopuścić, sprawdź ofertę PomocWPisaniu.pl i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc. Opinie o naszych usługach są bardzo pozytywne, dołącz więc do grona zadowolonych Klientów i ciesz się obronioną pracą dyplomową bez stresu!
 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań prosimy o kontakt.


Serwis pomocwpisaniu.pl gwarantuje każdemu swojemu Klientowi całkowitą anonimowość. Materiały, które pomagamy przygotować mogą być użyte wyłącznie w sposób nie naruszający przepisów Prawa Autorskiego oraz Art.272 KK. Oferowana pomoc w pisaniu prac ma na celu usprawnienie postępowania i rozwoju edukacyjnego Klienta i jest w pełni zgodna z polskimi przepisami prawa. Serwis pomocwpisaniu.pl nie odpowiada za dalsze użytkowanie i sposób wykorzystania opracowanych materiałów.

Podziel się tym

Dodaj komentarz